27. 5. 2020

14.8.2012 5.54, Rubrika: Čistota vody a rekreace

Bazén v Hradci Králové chtějí po rekonstrukci otevřít už v září

První návštěvníci krytého padesátimetrového plaveckého bazénu v Hradci Králové, který je od května kvůli částečné rekonstrukci uzavřen, by mohli svá těla ponořit do vody už s příchodem školního roku, tedy o měsíc dříve, než město při plánování prací původně počítalo. Uvedl to Martin Černý z kanceláře hradeckého primátora.

Podmínkou je, aby stavební práce v objektu skončily do poloviny srpna.

Krytý bazén je kvůli rekonstrukci sprch i toalet a výměně technologie bazénové vody mimo provoz odkonce května letošního roku a práce zatím postupují podle slibu dodavatelské firmy. Technologická část je dokončena už měsíc a předání přestavěných sociálních zařízení provozovateli investor očekává v polovině srpna.

„Pokud bude tento termín platit, tak otevření plánujeme na 1. září. Na zprovoznění bazénu po odchodu firmy totiž potřebujeme čtrnáct dnů. Jakmile dílo převezmeme, musíme ještě všechno umýt a vyčistit, vymalovat, napustit bazén a nechat udělat vzorky vody,“ vysvětlila Jaroslava Bernhardová, ředitelka Správy nemovitostí Hradec Králové, která krytý plavecký areál provozuje.

Po dobu uzavření krytého bazénu mohou vodomilové využívat rozšířené provozní doby v sousedním krytém aquacentru městských lázní a především na venkovním koupališti Flošna. Zejména ranní provoz na Flošně, která je letos otevřena už od šesti hodin ráno, tedy o tři hodiny dříve než v předchozích sezonách, se setkal s velkým ohlasem veřejnosti. Ráno si sem chodí zaplavat v průměru šedesát návštěvníků. Správa nemovitostí proto uvažuje, že časné ranní otevření koupaliště zopakuje i v příštím roce. Osvědčilo se také hodinové vstupné.

Letní období bylo k provedení prací v krytém bazénu vybráno záměrně, protože zájem o návštěvu tohoto zařízení bývá v této době nejslabší. Jeho uzavření proto postihuje nejméně lidí.

Do rekonstrukce sprch a modernizace bazénové technologie, což dohromady přijde na zhruba 23 milionů korun bez DPH, se město pustilo s cílem odstranit havarijní stav potrubí přivádějícího vodu do bazénu a průsaky v některých částech objektu. Právě kvůli průsakům vody ze sprch musela být před časem dokonce uzavřena posilovna. Stav rozvodů odpovídal jejich více než třicetiletému stáří. Bazén se totiž začal stavět už v osmdesátých letech minulého století, ale otevřen byl až v roce 1993, kdy přestaly v původní podobě fungovat městské lázně. Za téměř dvacet let provozu uvítal více než pět milionů návštěvníků.

Naše voda

14.8.2012 5.54, Rubrika: Čistota vody a rekreace

Aktuality

Lesní video

více >

Fotoblog

více >

OKOLÍ VĚŽICKÉHO RYBNÍKAOKOLÍ VĚŽICKÉHO RYBNÍKA
Autor: Nina Havlová

Videoblog

více >

Kalendář Akcí

<<Květen 2020>>
PÚSČPSN
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31