5. 7. 2020

AVÍZO: Tisková konference k projektu „Ukliďme svět, ukliďme Česko“

Tisková konference Richarda Brabce k celorepublikové úklidové akci “Ukliďme svět, ukliďme Česko”, se uskuteční v úterý 3. dubna od 11.00 hodin v budově Ministerstva životního prostředí (MŽP). Informovala o tom dnes Dominika Pospíšilová z MŽP.

Akci za podpory MŽP společně pořádají spolek Ukliďme Česko z.s. a ČSOP. Ministr Brabec na tiskové konferenci představí nejnovější aktivity MŽP zaměřené na předcházení vzniku odpadů, pořadatelé “Ukliďme svět, ukliďme Česko” shrnou výsledky loňského ročníku a zhodnotí stav přípravy letošního ročníku, jehož hlavní úklidová akce startuje v sobotu 7. dubna. Seznámí i s novinkami a zajímavostmi z přípravy letošních úklidů, které proběhnou na souši i na českých řekách, tradičně se k nim připojí městská brněnská policie s akcí “jehla”, proběhne komiksová soutěž pro děti a fotosoutěž pro veřejnost. Rezort životního prostředí akci “Ukliďme svět, ukliďme Česko” dlouhodobě  podporuje a stejně jako v předchozích letech se k ní i letos připojí mj. Národní park Šumava, tentokrát šestidenní akcí s cílem vyčistit šumavské stezky, cesty, studánky.

„Jsem opravdu fanouškem této akce po celou dobu její historie, zdá se, že naši společnost oslovila, spojuje ji každým rokem víc a víc, jen za loňský rok přibylo o deset tisíc dobrovolníků navíc a jejich počet se pomalu blíží laťce 100 tisíc. Když se podíváte v ulicích měst nebo obcí, když zavítáte do přírody a dokonce i do našich národních parků, řekněte si – jen víc takových projektů, které nás probouzí z netečnosti k tomu nejcennějšímu, co máme, k našemu životnímu prostředí. Díky Ukliďme svět, ukliďme Česko společně bojujeme proti černým skládkám, proti literingu, proti zcestnému nakládání s odpadem.  Právě proto Ministerstvo životního prostředí přichází i s  iniciativou zaměřenou na snižování spotřeby plastů. Doufám, že se nám společně s restauracemi a občerstveními v nákupních centrech, kavárnami nebo fast foody  a jejich zákazníky podaří postupně redukovat haldy plastů, které dnes a denně používáme a v mžiku vyhazujeme,“ říká ministr Brabec.

Účast na tiskové konferenci je nutné potvrdit do 3. 4. 2017 do 9.00 hodin  na e-mail: tiskove@mzp.cz. Konference proběhne na adrese Vršovická 65, Praha 10 (místnost 900 v přízemí)

Naše voda, dokumentární foto (Ukliďme Česko – Ostravsko 2017) Ekosmák

29.3.2018 10.37, Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě, Čistota vody a rekreace, Přehrady a vodní díla, Statistiky a kauzy

Aktuality

VIDEOROZHOVOR

více >

Fotoblog

více >

NS U MLEJNANS U MLEJNA
Autor: Nina Havlová

Videoreportáž

více >

Kalendář Akcí

<<Červenec 2020>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2