18. 9. 2020

Z areálu Stříbrný rybník v Hradci Králové vznikne rekreační centrum

Novým správcem rekreačního areálu Stříbrný rybník s kempem na okraji Hradce Králové se stala společnost Městské lesy Hradec Králové. Do letní sezony by mohla společně s radnicí investovat do modernizace areálu celkem až osm milionů korun. ČTK to řekl ředitel městských lesů Milan Zerzán.

Areál je zanedbaný, včetně sociálního zařízení nebo restaurace. Cílem je změnit ho v rekreační centrum napojené na hradecké lesy. “Areál má ohromný potenciál. Cílem je tam lidi udržet a nabídnout jim kvalitní zázemí. Práce bychom tam chtěli rozjet ještě letos,” uvedl Zerzán.

Areál má rozlohu zhruba 13 hektarů, z toho přibližně polovinu zabírá vodní plocha. Součástí je kemp i zalesněný poloostrov. “Chybí chatky, ty stávající potřebují opravu. Modernizací by mělo projít také zázemí, jako sociální zařízení nebo restaurace, nemluvě o rozvodech vody, elektřiny, o kanalizaci. Upravíme zeleň, odstraníme nálety a na poloostrově to vyčistíme od souší, vznikne lesopark,” řekl ČTK Zerzán.

V nabídce areálu by měla být také řada atrakcí na vodě, na souši i v lese, například zapůjčení vodních šlapadel, laser game nebo minigolf. Uvažuje se také o informačním panelu, který by odkazoval na dění ve městě. Služby v areálu, jako třeba provoz restaurace nebo pořádání různých akcí, mají zajišťovat soukromníci.

Investice městských lesů má dosáhnout okolo čtyř milionů korun, stejnou částkou by se mohlo podílet město, uvedl Zerzán. Vedení města by o možné investici mělo jednat v prosinci.

“Areál by se měl v první řadě opravit. Opravy nebyly minulým podnájemcem příliš řešeny, a to by měly Městské lesy změnit. Přijde i rozšíření ubytovacích kapacit a zejména nové sportovní možnosti včetně užšího napojení na samotné lesy města. Další záměry představíme veřejnosti v nejbližší době,” uvedla náměstkyně primátora Věra Pourová (ANO).

Majitelem areálu je město Hradec Králové, které letos vypovědělo soukromé společnosti B&K Tour smlouvu na dlouhodobý pronájem. Soukromníkovi byl areál svěřen na základě podnájemní smlouvy z konce roku 2007 nejprve na deset let bez možnosti výpovědi a dodatkem z roku 2013 až do konce srpna roku 2027 za stejných, podle současného vedení radnice, nevýhodných podmínek. Areál měla v nájmu městská společnost Správa nemovitostí Hradec Králové. Městské lesy měly na starosti údržbu rybníka. Po listopadovém vypovězení smlouvy byl areál převeden přímo do nájmu městských lesů.

Zdroj: ČTK, ilustrační foto

2.12.2019 9.41, Rubrika: Čistota vody a rekreace, Rybářství a rybníkářství

Aktuality

VIDEOROZHOVOR

více >

Fotoblog

více >

SYSTÉM MALÝCH TŮNĚK A MEZÍSYSTÉM MALÝCH TŮNĚK A MEZÍ
Foto: Vojta Herout

Videoreportáž

více >

Kalendář Akcí

<<Září 2020>>
PÚSČPSN
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4