14. 7. 2020

Aktuální situace na tocích v Povodí Moravy

Aktuálně hladiny horních částí toků v působnosti státního podniku Povodí Moravy kulminují a místy již klesají. Informoval o tom mluvčí Povodí Moravy Petr Chmelař s tím, že během odpoledních hodin mohou být přechodně rozkolísány tajícím sněhem.

Střední a dolní části toků budou vlivem dotoku stoupat a postupně kulminovat. V průběhu včerejšího dne média informovala o dosažení povodňových stupňů v Dalečíně a ve Veverské Bítýšce. V obou profilech se jednalo o měření ovlivněné ledovými jevy. Průtok v obou profilech nedosahoval hodnot druhého či třetího stupně povodňové aktivity a povodňový stupeň nebyl ani na jednom z míst vyhlášený.

Situace na tocích je monitorována a mechanizace je připravena zasáhnout. V průběhu dnešního dne pracovníci Povodí Moravy zasahovali na některých místech v povodí z preventivních důvodů. Lámání ledových ker s pomocí bagrů probíhalo ve Veverské Bítýšce. Na Oslavě v Dlouhé Loučce na Olomoucku byla s pomocí techniky uvolněna ledová bariéra. Na bezpečný průchod ledů do Moravy pracovníci Povodí Moravy dohlíželi na Trusovickém potoce.

Manipulace na vodních dílech jsou prováděny operativně dle aktuální hydrologické situace. V současné době jsou veškeré retenční prostory volné a také části zásobních prostor nádrží volné. S ohledem na aktuální vývoj v povodí nelze ojediněle vyloučit vytváření ledových bariér v povodí a vlivem dotoku z horních částí povodí lze očekávat nárůsty průtoků ve vodních tocích. Další informační zprávu vydá Povodí Moravy operativně dle dalšího vývoje situace.

Naše voda, ilustrační foto archiv Naše voda

23.2.2017 17.09, Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě, Čistota vody a rekreace, Prevence povodní, voda v krajině, Podnikání s vodou a zákony, Přehrady a vodní díla, Statistiky a kauzy

Aktuality

VIDEOROZHOVOR

více >

Fotoblog

více >

NAUČNÁ STEZKA OLŠINANAUČNÁ STEZKA OLŠINA
Autor: Nina Havlová

Videoreportáž

více >

Kalendář Akcí

<<Květen 2020>>
PÚSČPSN
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31