Zvýšený odtok z přehrady Šance uvěznil v řece Ostravice rybáře

30. června 2013 | Rubrika: Rybářství a rybníkářství

rybar

Jedna jednotka hasičů HZS Moravskoslezského kraje byla v sobotu večer krátce před čtvrt na sedm vyslána k záchraně osoby uvízlé v řece Ostravice v Paskově u místního splavu. Oznámil to mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Holub.

Hasiči po příjezdu zjistili, že cca 20 m od břehu se drží kamene rybář, který se nemůže pohnout ani dostat ke břehu kvůli silnému vodnímu proudu. „Zvýšený průtok byl v řece zřejmě v důsledku většího odpouštění vody z vodní nádrže Šance kvůli konání závodu Adrenalin cup,“ řekl Holub.

Hasiči se nejprve vystrojili ochranným obleky pro práci ve vodě, lezeckými prostředky (postroje, lana, karabiny) a prostředky pro záchranu osob z vody (házecí pytlík s lanem). Poté uvízlému rybáři hodili pomocí lana vestu a přilbu, které si oblékl. Následně mu bylo hozeno lano v házecím pytlíku, pomocí kterého se zajistil a dostal k členovi záchranné skupiny. Ten jej poté přepnul na své jistící lano a ostatní příslušníci mu pomohli se dostat bezpečně na břeh. Následně pomohli dostat se ke břehu i svému kolegovi.

Zdroj: Požáry.cz , foto HZS Moravskoslezského kraje

Související rubriky: Rybářství a rybníkářství