Zvířátka a voda v ZOO Praha II: Ptačí mokřady

Aktualizováno 15. srpna 2014 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

voda - ZOO - IMG_1664

Nejen pro člověka je voda nezbytná pro život, což se redakce portálu Naše voda snaží dokumentovat v novém miniseriálu, který vznikl při návštěvě pražské ZOO v Tróji. Další videodíl je věnován ptačím mokřadům – shlédnout jej můžete v rubrice „tématická videa“.

Expozice představující ptačí obyvatele mokřadů celého světa je poměrně nová, v září letošního roku oslaví teprve čtvrté výročí vzniku. V ZOO Praha je umístěna ve spodní části, v blízkosti mlýnského náhonu, se nachází podmáčené louky, které se staly základem mokřadních expozic.

V parný letní den, kdy redakce portálu Naše voda ZOO navštívila, nebyly tamní vodní plochy vítaným osvěžením pouze pro vodní ptáky. Jak dokazuje zmiňované video, která si můžete prohlédnout také na facebookové verzi portálu Naše voda, ve vodě se ráchal i tygr v expozici kočkovitých šelem, která se nachází v blízkosti ptačích mokřadů. Ty tvoří soustava čtyř vzdušných voliér, krytých téměř neviditelnou sítí. Každá z nich představuje ptačí obyvatele mokřadů z jedné zoogeografické oblasti – Eurasie, Afriky, Austrálie a Jižní Ameriky. Dvě z nich jsou navíc průchozí a od pestrého společenstva jejich obyvatel v nich návštěvníky odděluje pouze zábradlí.

Naše voda, ilustrační foto a doprovodné video: Naše voda – Nina Havlová

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Přehrady a vodní díla, Prevence povodní, voda v krajině, Rybářství a rybníkářství