Znáte knihu „Rybníky v České republice?“

16. října 2014 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

KNIHA_scan

Vzhledem k probíhající sezóně podzimních výlovů rybníků a také s ohledem na blížící se vánoční svátku upozorňuje portál Naše voda na výpravnou knihu „Rybníky v České republice“, která se může stát vhodným vánočním dárkem.

Kniha vyšla již v roce 2012 jako součást řady osvětových publikací vydávaných s podporou Ministerstva zemědělství ČR (MZe) a kromě samotného ministerstva jí lze zakoupit i některých knihkupectvích, například v prodejně ACADEMIA v Praze na Václavském náměstí.

Publikace mapuje historii našeho rybníkářství a podává přehled a popis všech známějších rybníků v ČR v současné době. Její součástí jsou stovky velmi vydařených fotografií, na nichž se podílela celá řada autorů. Nechybí v ní však ani informace o našich sladkovodních rybách i organismech, které v okolí rybníků nebo přímo v nich žijí, ale ani zajímavosti typu rybářský slovník. Pokud někomu při letošních výlovech učarovala atmosféra těchto výlovů i samotných rybníků, rozhodně nebude investice do této publikace litovat. Pro ty z vás, kteří knihu Rybníky v české republice neseženou, připravuje portál naše voda výtah z některých zajímavých údajů, které publikace obsahuje.

Naše voda, foto obálky publikace: Naše voda – Nina Havlová

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Podnikání s vodou a zákony, Přehrady a vodní díla, Rybářství a rybníkářství