Žluté lázně v Praze nejsou jenom na koupání

2. května 2014 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

Žluté lázně - brouzdaliště

Jedno z nestarších koupacích zařízení v hlavním městě – Žluté lázně, rozšiřují nabídku svých programů o celou řadu společenských akcí. Tou zatím poslední byly „Čarodějnice ve Žlutých lázních 2014“, které se zúčastnila i redakce portálu Naše voda.

Program akce, které proběhla v areálu Žlutých lázní 30. dubna, byl zaměřen zejména na děti, ale i na dospělé návštěvníky včetně nočního zapálení ohně. Fotoreportáž z ní si můžete prohlédnout na facebookové verzi portálu Naše voda.

Již v roce 1910 byly Žluté lázně pro pražskou i mimopražskou veřejnost kultovním rekreačním místem a od svého počátku byla součástí areálu možnost sportovního vyžití. Ideální poloha na břehu Vltavy s krásným výhledem dodává Žlutým lázním osobité kouzlo. Bohužel v roce 2002 zdevastovala celý areál povodeň, a ten tak musel být následně kompletně zrekonstruován. V roce 2005 byly Žluté lázně opět otevřeny, areál o rozloze 35 000 m2 nyní slouží jako sportovně relaxační centrum všem věkovým kategoriím. Ve žlutých lázních je velká gastronomická nabídka, sportoviště i dětský koutek s brouzdalištěm (na ilustračním snímku).

Naše voda, aktuální foto Naše voda – Nina Havlová

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Podnikání s vodou a zákony, Přehrady a vodní díla