Zítra se v Praze uskuteční konference k výročí přijetí Evropské úmluvy o krajině

20. dubna 2015 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

krajina - ostrov - rybník - IMG_4940

Ministr životního prostředí Richard Brabec spolu se šéfporadcem předsedy vlády ČR Vladimírem Špidlou v úterý 21. dubna zahájí slavnostní Konferenci k 10. výročí přijetí Evropské úmluvy o krajině v ČR. Připomíná to mluvčí ministerstva Petra Roubíčková.

Příspěvkem „Cíle a principy Evropské úmluvy o krajině“ otevře celodenní konferenci výkonná tajemnice Rady Evropy pro Evropskou úmluvu o krajině Maguelonne Déjeant – PONS. Konferenci připravilo Ministerstvo životního prostředí ve spolupráci s Ministerstvem pro místní rozvoj, Ministerstvem zemědělství, Ministerstvem kultury, Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy a Úřadem vlády ČR.
Evropská úmluva o krajině vznikla na přání obyvatel. Má zajišťovat udržitelnou ochranu, péči a plánování v krajině tak, aby byly zachovány nebo zlepšeny její kvality. A také vést úřady veřejné správy a veřejnost k poznávání hodnot krajiny i aktivnímu veřejnému rozhodování o ní. Úplné znění Evropské úmluvy o krajině včetně dalších informací najdete na:http://www.mzp.cz/cz/evropska_umluva_o_krajine_smlouva.

Pro zástupce médií je nutná akreditace dnes do 16:00 na prostřednictvím e-mailu: tiskove@mzp.cz.

Kontakt pro více informací a individuální rozhovory s médii: Lucie Erbenová, tiskové a PR oddělení Ministerstva životního prostředí, Tel.: +420 602 656 399, E-mail: lucie.erbenova@mzp.cz.

Naše voda, foto Naše voda – Nina Havlová

 

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Podnikání s vodou a zákony, Přehrady a vodní díla, Prevence povodní, voda v krajině, Rybářství a rybníkářství, Vodovody a kanalizace