Zimní radovánky i podzemní řeka – podívejte se, jak vidí přírodu děti

Aktualizováno 20. března 2017 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

obrázek dětská kresba NP Podyjí

Z rekordního počtu více než dvou tisíc obrázků a výtvarných děl vybírali letos porotci nejlepší práce v soutěži „Příroda kolem nás“. Informuje o tom březnové vydání elektronického informačního bulletinu Správy Národního parku Podyjí – Podyjské e-listí.

V letošním roce se soutěže zúčastnilo celkem 262 škol a školských zařízení z celého Česka s celkem 2 664 pracemi. „Porota měla opět těžký úkol vybrat z pestré škály výtvarných prací ty nejlepší. Díla, která byla oceněna, budou vystavena na Návštěvnickém středisku a při významných příležitostech pořádaných Správou Národního parku Podyjí pro veřejnost,“ uvedla organizátorka soutěže Svatava Holubová. Diplomy a věcné ceny budou oceněným zaslány do 31. 3. 2017. „Pořadatelé děkují všem výtvarníkům za účast v soutěži „Příroda kolem nás“ a přejí jim mnoho úspěchů a radosti z další práce,“ dodala.

Výstavu vybraných výtvarných prací ze soutěže „Příroda kolem nás“ můžete zhlédnout v Návštěvnickém středisku Národního parku Podyjí v Čížově od dubna do října 2017. Již v současné době si je ale můžete prohlédnout také ve zmiňovaném bulletinu.

Podívejte se na výsledkovou listinu soutěže Příroda kolem nás 2017 (217,45 KB)

Zdroj a foto: Podyjské e-listí

 

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Prevence povodní, voda v krajině