Zemědělské muzeum pokračuje s vydáváním obrázkových statistik

13. června 2018 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

osvěta rybářství NZM publikace obálka

Národní zemědělské muzeum chce pokračovat ve vydávání obrázkových resortních statistik. Po Myslivosti, Rybářství a Lesnictví nyní vydalo Zemědělství, plánuje vydat ještě Půdu, Vodu a Potravinářství. Informuje o tom zpravodajství ČTK.

Náklad publikací se bude pohybovat mezi 500 a 1000 kusy. Vydané obrázkové knížky si zájemci můžou stáhnout na webu muzea nebo si je v muzeu za 40 korun koupit, řekl generální ředitel muzea Milan Jan Půček u příležitosti podpisu memoranda o spolupráci s Ústavem zemědělské ekonomiky a informací (ÚZEI). Obrázkové statistiky slouží nejenom dětem nebo učitelům, ale i běžné veřejnosti. Můžou se z nich například dozvědět, že až deset housat vysedí jedna česká husa v jedné snůšce, co kromě ptáků loví krahujci nebo jak se měnilo druhové složení českých lesů v průběhu staletí. „Obrázkové statistiky by měly letos doběhnout a věřím, že budou ještě mnohem krásnější než ty, které jsme vydali,“ řekl Půček. V příštím roce buď budou ve spolupráci obě instituce vydávat další části řady, nebo statistiky uzavřou souhrnnou publikací.

V rámci spolupráce budou mít také zaměstnanci muzea přístup do elektronických i fyzických knihoven ÚZEI. To se stará o třetí největší zemědělskou knihovnu na světě, která nese jméno po předsedovi tří československých vlád a agrární strany Antonínu Švehlovi.

Zdroj: ČTK, ilustrační foto: archiv Naše voda

 

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Rybářství a rybníkářství