Zemědělská univerzita představí v Brně interaktivní stánek

6. dubna 2018 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

pavilon ČZU Silva Regina 2018

Sto metrů čtverečních interaktivní expozice představuje nový prezentační stánek České zemědělské univerzity (ČZU) v Praze, který bude součástí lesnického a mysliveckého veletrhu Silva Regina v Brně. Informovala o tom mluvčí ČZU Jana Kašparová.

Celodřevěný stánek nabídne moderní zázemí, a to jak pro veřejnost, tak pro soukromé schůzky. Univerzita se bude prezentovat prostřednictvím promo videí, prostor pro vizuální představení pomocí obrazovek dostane také každá fakulta. Část expozice se zaměří přímo na Fakultu lesnickou a dřevařskou ČZU, která se chystá na veletrh přivézt živé tvory. Návštěvníci nahlédnou do jejich světa opravdu zblízka, a to pomocí speciálních průhledných boxů. Do nich totiž bude možné přímo strčit hlavu a dopodrobna si přes ochranné sklo prohlédnout například život strašilek. Zájemci se můžou také těšit na ukázky preparátů nejrůznějších zvířat. Kromě jiných zástupců se na veletrh vydají také fakultní trubači.

Stánek vznikl na základě veřejné studentské soutěže, kterou pro FLD zajistila Nadace Dřevo pro život. Autorkou vítězného návrhu se stala studentka z Fakulty architektury VUT Bc. Helena Vostalová.

Veletrh Silva Regina proběhne v areálu brněnského výstaviště společně s veletrhy Biomasa a Techagro ve dnech 8. až 12. dubna.

Naše voda, ilustrační foto stánek ČZU: ČZU

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě