Zemědělská univerzita pořádá Den otevřených dveří

Aktualizováno 16. listopadu 2016 | Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě , Podnikání s vodou a zákony

czu-ochrana-zvirat-senosece

Příští pátek, 25. listopadu 2016, proběhne v kampusu České zemědělské univerzity v Praze – Suchdole (ČZU) v době od 9.00 do 15.00 hodin Den otevřených dveří. Informoval o tom mluvčí ČZU Josef Beránek.

Návštěvnici si podle mluvčího mohou prohlédnout špičkové laboratoře, školní formule, speciální simulátory, drony a polní roboty, skleníky s tropickou flórou, dokumenty, přibližující výzkumné projekty či aktivity v rozvojových zemích, a získat informace o tom, co se lze na ČZU naučit. Dveře otevřou všechny fakulty ČZU – Provozně ekonomická fakulta, Fakulta agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů, Technická fakulta, Fakulta lesnická a dřevařská, Fakulta životního prostředí, Fakulta tropického zemědělství – a Institut vzdělávání a poradenství (v Malé Chuchli). Podrobné informace o programu na jednotlivých fakultách naleznete na webových stránkách fakult, na fakultních FB profilech a také na místě, ve foyerech fakultních budov.

O studium na ČZU je mezi středoškoláky velký zájem. V roce 2015 se přihlásilo přes 22 tisíc uchazečů (podobně jako v předchozích letech). „Vysoká míra uplatnění absolventů ČZU v praxi a široké portfolio oborů je pro budoucí studenty důležitá,“ upozorňuje na některé z hlavních důvodů zájmu středoškoláků prorektor pro pedagogickou činnost Petr Zasadil.

Další informace ke studiu lze také najít na webu www.czu.cz nebo http://studuj.czu.cz. Zde jsou k dispozici vzorové testy, virtuální prohlídka kampusu, fotogalerie a další informace pro ty, kdo se akce nemohou zúčastnit nebo dávají přednost elektronické komunikaci.

Naše voda, ilustrační foto archiv Naše voda

 

Související rubriky: Co bychom měli vědět o vodě, Podnikání s vodou a zákony, Prevence povodní, voda v krajině