Železobetonové konstrukce protipovodňových opatření v Táboře jsou hotové

15. prosince 2014 | Rubrika: Přehrady a vodní díla , Prevence povodní, voda v krajině

opatreni

Stavbaři využili dosavadního příznivého počasí, aby dohnali skluz ve výstavbě rozsáhlého protipovodňového opatření na Lužnici v Táboře. Nyní jsou dokončeny všechny železobetonové konstrukce. Uvedla to táborská radnice.

Břehová patka je hotova mimo posledních cca 100. Dokončeno je veřejné osvětlení ulice, které svítí mimo jednoho světla, které bylo z výroby vadné a bylo vyreklamováno. Obklady protipovodňové zdi zrychlily a zhotovitel přislíbil jejich dokončení do vánoc. Zlepšila se i jejich kvalita tak, že jich bylo jenom minimum dozorem stavby označeno k přepracování. Vybudovány již byly 3 kamenné výhony v řece, s jejich provedením však zatím stále není investor spokojen a budou ještě upravovány.

Další dva výhony jsou ve stadiu příprav. Vysazena byla náhradní výsadba za pokácenou zeleň, která byla nařízena na vybraných pozemcích ve městě. Zbytek výsadby bude proveden v jarních měsících na odpočinkové části břehových partií protipovodňových opatření. Dokončena byla i instalace drážek pro osazení mobilního hrazení. Na protipovodňovou zeď bylo v místech, kde je snížena, zahájeno osazování zábradlí. Subdodavatel Zahradní architektura Tábor naváží materiál na realizaci odpočinkové části mezi řekou a protipovodňovou zdí. Práce zde ale budou zahájeny až v lednu.

Zdroj: město Tábor, ilustrační foto

 

Související rubriky: Přehrady a vodní díla, Prevence povodní, voda v krajině