Závadnou vodu v koupališti Vysoká Pec způsobily deště

21. srpna 2014 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Přehrady a vodní díla

déšť IMG_0373

Nedávné problémy přírodního koupaliště ve Vysoké Peci, kdy voda poprvé po padesáti letech nebyla kvůli znečištění vhodná ke koupání, způsobily prudké deště. Informuje o tom ústecká mutace deníku.cz.

Příčinu potvrdil starosta obce Milan Čapek. „S odborníky z Vodoprávního úřadu a Povodí Ohře jsme se shodli, že mikrobiologické znečištění Kundratického potoka, který koupaliště napájí, mají na svědomí nečistoty splavené z břehů při enormních srážkách a také zetlelé listí a další přírodní materiál vyplavený z tůněk u horního toku potoka. Horský potok navíc vyvěrá i protéká neosídleným územím, žádný jiný možný zdroj znečištění tam není,“ uvedl.

Správce koupaliště nádrž preventivně vypustil, chemicky vyčistil dno a znovu napustil. Opakované odběry vody z koupaliště potvrdily, že po odeznění dešťů se kvalita vody v potoce, a tedy i v koupališti vrátila k normálu. „Hygienické rozbory vody jsou v normě, od 15. srpna je koupání v nádrži opět bez jakéhokoli rizika. Současné počasí ale vodním hrátkám zrovna nepřeje. I tak bude koupaliště otevřené až do konce letní sezony. Věřím, že horké dny ještě přijdou,“ řekl starosta.

Zdroj: http://www.denik.cz, ilustrační foto Naše voda – Nina Havlová

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Přehrady a vodní díla, Prevence povodní, voda v krajině, Rybářství a rybníkářství