Zastupitelé souhlasili s protipovodňovým opatřením v Písku

20. ledna 2017 | Rubrika: Prevence povodní, voda v krajině

pisek reka1

Jak už Naše voda psala, písecké sídliště Portyč by mělo ochránit nové protipovodňové opatření. Stavba díla, jejíž odhadované náklady činí více než 51 milionů korun bez daně, začne v létě. Záměr nyní schválili písečtí zastupitelé.

Pro bylo 18 z 23 přítomných.

„Na základě žádosti města zařadilo ministerstvo zemědělství stavbu protipovodňových opatření do seznamu akcí, jejichž financování bude podpořeno z dotačního programu, a to částkou 30 milionů korun,“ uvedl Petr Jelínek z odboru investic a rozvoje píseckého městského úřadu. Zbytek nákladů by hradila radnice.

O dotaci žádalo Povodí Vltavy. Místostarosta Josef Knot (TOP 09) se domnívá, že výběrové řízení odhadovanou částku ještě sníží. „Po konzultacích s Povodím Vltavy lze předpokládat na základě realizace staveb obdobného charakteru, že soutěží dojde k výraznému snížení ceny na částku pohybující se do 40 milionů korun bez daně. To by představovalo náklady ze strany města do maximální výše deset milionů korun,“ řekl Knot. Radnice počítá s tím, že podobu protipovodňového opatření představí obyvatelům města na besedě. Plánované diskuse se zúčastní i zástupci Povodí Vltavy.
Sídliště Portyč je součástí Pražského předměstí. To se nachází na severu Písku, na levém břehu Otavy, poblíž tranzitní komunikace I/20 a železniční trati. Na sídlišti Portyč žije více než 4000 obyvatel.
Zdroj: ČTK
Související rubriky: Prevence povodní, voda v krajině