Zastupitelé Heřminov připravili obec o 200 000 korun

24. června 2014 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

povodeň 1997 Heřminovy

Ve snaze zablokovat výstavbu přehrady v Nových Heřminovech připravil starosta obce Radek Sijka a místostarostka Milena Hebnarová obecní rozpočet zhruba o 200 000 korun, aniž by tím ale výstavbě přehrady zabránili. Portálu Naše voda to potvrdil technický ředitel Povodí Odry Petr Březina.

Obecní pozemky, které oba představitelé obce koupili, totiž měly při výstavbě přehrady chránit samotnou obec a neleží v místech, která jsou třeba k výstavbě přehrady. Povodí Odry přitom obci za tyto pozemky nabízelo 149 korun za metr čtvereční, zatímco zastupitelé si je koupili za ceny kolem 10 korun za čtvereční metr.

Díky tomu přišly Nové Heřminovy zhruba o 200 000 korun a ještě navíc nebude možné tak, jak je plánováno v souvislosti s výstavbou přehrady, chránit obyvatele Nových Heřminov nadstandardně před velkou vodou.

Naše voda – Petr Havel, ilustrační foto Naše voda – Nina Havlová (dokumentární foto z následků povodní v Nových Heřminovech v roce 1997)

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Podnikání s vodou a zákony, Přehrady a vodní díla, Prevence povodní, voda v krajině, Statistiky a kauzy