V září proběhne v Praze mezinárodní konference o povodních

Aktualizováno 30. července 2017 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

povodně - Nenačovice - řeka Loděnice - IMG_8264

Ve dnech 20. – 21. září 2017 proběhne v prostorách Praze Policejní akademie České republiky v Praze Mezinárodní vědecká konference Povodně 1997 a 2002 (20 a 15 let poté) – 10 let od přijetí Povodňové směrnice. Informuje o tom web Ministerstva životního prostředí (MŽP).

Akci pořádá Policejní akademie České republiky v Praze ve spolupráci s Ministerstvem vnitra – generálním ředitelstvím Hasičského záchranného sboru České republiky, Ministerstvem životního prostředí a Svazem vodního hospodářství České republiky. Konference se koná pod záštitou ministra životního prostředí Richarda Brabce, rektora Policejní akademie České republiky v Praze Josefa Salače, generálního ředitele Hasičského záchranného sboru České republiky Drahoslava Ryby a předsedy představenstva Svazu vodního hospodářství České republiky Petra Kubaly.

Aktuální pracovní program konference a další informace na: https://www.mzp.cz/cz/news_170621_konference_povodne

Naše voda, foto Naše voda – Nina Havlová (důsledky povodně)

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony, Prevence povodní, voda v krajině, Vodovody a kanalizace