Zájemci mohou žádat o dotace na projekty v OP Rybářství

13. listopadu 2013 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Podnikání s vodou a zákony

pstruhařství - potěr duhák - IMG_1630

Od 12.listopadu mohou zájemci o dotace na podporu konkurenceschopnosti rybářství v ČR vyplňovat formuláře na žádosti o peníze z Operačního programu (OP) Rybářství. Připomíná to server businessinfo.cz.

Od uvedeného data je podle serveru na Portálu farmáře Státního zemědělského intervenčního fondu (SZIF) zveřejněna Žádost o dotaci z OP Rybářství 2007–2013, a to včetně instruktážního listu.

Vlastní příjem žádostí začne 26. listopadu 2013 v 9 hodin, kdy budou moci žadatelé zasílat elektronicky podepsané žádosti o dotace s přílohami přes Portál farmáře na příslušný Regionální odbor SZIF. Žádosti budou přijímány pouze plně elektronickou cestou, bez nutnosti osobní účasti žadatele na RO SZIF. Jejich příjem skončí 2. prosince 2013 ve 13 hodin.

V 18. kole mohou zájemci žádat o dotace na projekty v opatření 3.1. Společné činnosti, záměr a) zdokonalení odbornosti pracovníků v odvětví rybářství, 3.1. Společné činnosti, záměr b) podpora spolupráce mezi vědeckými ústavy, odborným školstvím a hospodářskými subjekty v odvětví rybářství a 3.3. Podpora a rozvoj nových trhů a propagační kampaně, záměr e) pořádání veletrhů a výstav a účast na nich.

Úplné znění pravidel pro poskytování dotací v 18. kole je k dispozici na internetové adrese Ministerstva zemědělství www.eagri.cz (rubrika Dotace, podrubrika Operační program Rybářství) a rovněž na stránkách SZIF www.szif.cz v sekci Operační program Rybářství.

Zdroj: http://www.businessinfo.cz, ilustrační foto Naše voda – Nina Havlová

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Podnikání s vodou a zákony, Rybářství a rybníkářství, Voda a naše peněženka