Začne bourání hráze Konopišťského rybníka

Aktualizováno 25. listopadu 2012 | Rubrika: Přehrady a vodní díla , Rybářství a rybníkářství

Konopištský rybník

Hráz u stavitel Konopišťského rybníka začnou už v pondělí bourat bagry. Na tom se podle Benešovského deníku v pátek domluvili zástupci projektanta, zhotovitele díla, Rybářství Líšno, města Benešova, správy zámku Konopiště a také sportovních rybářů z Benešova.

Z rybníka už více vody nevyteče. Stavidla jsou zdvižena na maximum a kaberna, zařízení, které dokáže nádrž vypustit až na dno , je nepoužitelná. Při opravě  netěsnosti ji dělníci zalili betonem.

„Bagry postupně proboří hráz a dolů, pod ni, musíme umístit dvě norné stěny,“ vysvětlilv Deníku  postup při dalším odpouštění vody z rybníka benešovský místostarosta Roman Tichovský.

Norné stěny používané při ekologických  haváriích k zachytávání ropných produktů, instaluje zhotovitel díla kvůli bahnu. To by jinak znečistilo Konopišťský potok. „Norné stěny by ho měli zachytit co nejvíce,“ přeje si Roman Tichovský.

V pondělí zahájené bourání hráze a postupné vypouštění vody nepotrvá déle, než do konce příštího týdne. „Pak už by měli nastoupit rybáři z Líšna a vylovit ryby,“ upřesnil domluvený postup Tichovský. Zdroj: Deník.cz

Související rubriky: Přehrady a vodní díla, Rybářství a rybníkářství