Začínají pro veřejnost atraktivní podzimní výlovy rybníků

9. září 2016 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

vylov-ptaci-rozmberk-2015

Stejně jako v předchozích letech pro vás i letos připravuje portál Naše voda seznam podzimních výlovů rybníků v ČR. Dosud známé termíny zveřejníme poprvé v pondělí 12. září a postupně jej budeme aktualizovat.

Letošní první výlov přitom proběhne už tuto sobotu, 10. září, a půjde o rybník ONV II v péči MO Kunovice na Zlínsku. S tímto výlovem však není spojen žádný doprovodný program pro veřejnost. Naopak bohatý program, zejména v ČR jedinečná, rozsáhlá nabídka pokrmů z ryb, je tradičně spojen s výlovem Rožmberka, jehož termín již je v současné době znám – půjde o třídenní akci, která proběhne ve dnech 14. až 16. října.

V současné době je v databázi termínů podzimních výlovů rybníků 25 akcí, neboť o většině konkrétních termínů není, také s ohledem na počasí, zatím rozhodnuto. Pokud ale budeme vycházet ze zkušeností z minulých let, postupně najdete v naší databázi letošních výlovů rybníků několik stovek akcí, plošně rozložených po celém území ČR, takže si každý zájemce bude moci vybrat. Ne všechny výlovy jsou ale určeny pro veřejnost nebo spojené s cenově výhodným nákupem ryb bezprostředně po výlovu. I proto bude tradičně součástí našeho přehledu prolink na webové stránky jednotlivých organizátorů, kde si bude možné jednak ověřit, jaké doprovodné akce budou s výlovem spojeny, a také definitivně si ověřit příslušný termín.

Naše voda, ilustrační foto Naše voda – Nina Havlová (výlov Rožmberk 2015)

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Podnikání s vodou a zákony, Rybářství a rybníkářství