Začíná také rekonstrukce vodovodu v České Lípě

Aktualizováno 24. srpna 2016 | Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě , Nápoje a voda v potravinách

SVS Česká Lípa

Severočeská vodárenská společnost (SVS) zahájí rekonstrukci nevyhovujícího úseku vodovodu v České Lípě, v Litoměřické ulici u areálu ČOV. Uvedl to mluvčí SVS Jiří Hladík.

Ve slepé části Litoměřické ulice u areálu čistírny odpadních vod (ČOV) se nachází ocelový vodovod vnitřního z roku 1969, který je dnes ve špatném technickém stavu – zkorodovaný, inkrustovaný a nedostatečně kapacitní – proto SVS rozhodla o jeho rekonstrukci. Vodovod je veden v asfaltové komunikaci ve vlastnictví města. V souběhu vedená kanalizace z roku 1997 je v dobrém stavu a výměnu nevyžaduje. Součástí stavby je přepojení všech tří stávajících domovních vodovodních přípojek na trase, jakož i napojení na navazující řady. Investorem stavby je SVS. Stavba byla zahájena protokolárním předáním staveniště 28. července 2016, stavební práce začnou od 29. srpna a podle schváleného harmonogramu mají být dokončeny do 31. října 2016.

Naše voda, plánek lokality SVS

Související rubriky: Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony, Vodovody a kanalizace