Začíná rekonstrukce přívodního řadu mezi čerpací stanicí a vodojemem Rynoltice

Aktualizováno 18. srpna 2016 | Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě , Nápoje a voda v potravinách

SVS Rynoltice

Severočeská vodárenská společnost (SVS) zahájí na Liberecku rekonstrukci přívodního řadu z čerpací stanice Rynoltice do obce Rynoltice v délce 1 156 metrů. Informoval o tom mluvčí SVS Jiří Hladík.

SVS dává, jak opětovně zdůrazňuje generální ředitel SVS Bronislav Špičák, letos z celkové částky na investice ve výši 1,27 miliardy korun téměř 80 procent –  992 milionů korun, na obnovu vodohospodářského majetku společnosti. „V rámci naší investiční akce bude zrekonstruován poruchový vodovodní přivaděč v délce přes 1100 metrů, čím do budoucna zajistíme pro cca 600 připojených obyvatel obce Rynoltice pravidelné dodávky pitné vody,“ konstatoval Špičák.

Stávající vodovodní přivaděč mezi čerpací stanicí a vodojemem v obci Rynoltice byl uveden do provozu roku 1971. Je veden převážně v polích a loukách a jednou podchází komunikaci. Materiál potrubí je velmi nekvalitní a při natlakování potrubí po délce praská, proto SVS rozhodla o rekonstrukci přivaděče. Investorem stavby je SVS, stavební práce budou zahájeny v příštím týdnu a podle schváleného harmonogramu mají být dokončeny do 30. září 2016.

Naše voda, plánek lokality: SVS

 

Související rubriky: Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony, Vodovody a kanalizace