Začíná rekonstrukce historického vodovodu v Patokryjích

Aktualizováno 31. března 2016 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Nápoje a voda v potravinách

SVS

Severočeská vodárenská společnost (SVS) zahajuje na Mostecku další z plánovaných investičních akcí roku 2016 – rekonstrukci více než 570 metrů nevyhovujících vodovodních řadů v Patokryjích, ve dvou místních uličkách. Informoval o tom mluvčí SVS Jiří Hladík.

Předmětný vodovod pochází z roku 1927 a vzhledem ke stáří, technickému stavu a poruchovosti SVS rozhodla o jejich rekonstrukci. Součástí stavby je přepojení všech 32 stávajících domovních vodovodních přípojek na trase a osazení tří provozních hydrantů. Investorem stavby je SVS. Stavba byla zahájena předáním staveniště 4. března 2016. Stavební práce budou zahájeny v těchto dnech (13/14. týden) a podle schváleného harmonogramu mají být dokončeny do 30. června 2016.

Je to jedna z akcí obnovy majetku pro okres Most, kde SVS pro rok 2016 naplánovala celkem 16 staveb k obnově majetku i strategických (vyvolaných legislativou), a to o celkovém objemu investic 72,9 milionů korun bez DPH.

Naše voda, plánek lokality: SVS

 

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony, Vodovody a kanalizace