Žáci v Základní škole v Úštěku budou besedovat o vodě

22. dubna 2014 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

ČOV Nové sady

Ve čtvrtek 24. dubna navštíví zástupci společnosti Severočeské vodovody a kanalizace (SčVK) žáky základních škol, aby společně s nimi diskutovali na téma „Význam vody pro život“. Informovala o tom dnes mluvčí SčVK Iveta Kardianová. 

Žáci 8. a 9. tříd Základní školy Úštěk budou podle ní při besedě seznámeni s důležitostí vody a náročností procesů její úpravy. Zároveň jim bude připomenut význam této suroviny. Zástupci společnosti také předají škole Vodní kufřík – malou vodní laboratoř, se kterou mohou žáci na hodinách přírodovědy, chemie, biologie i fyziky zkoumat tajemství vody. Uvedená osvětová akce SčVK bude již pátou v pořadí v letošním roce. Čtvrtá akce stejného charakteru probíhá přitom v regionu Ústeckého kraje právě dnes, a to v Základní škole Velemín.

Besedy na téma voda organizuje společnost SčVK každoročně počínaje Světovým dnem vody, který připadá na 22. března. V souvislosti s tímto výročím také pravidelně zve žáky na exkurze do provozovaných úpraven vod a čistíren odpadních vod, kde zástupci společnosti seznamují návštěvníky s technologickými procesy úpravy a čištění vody.

Naše voda, ilustrační foto Naše voda – Nina Havlová

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Podnikání s vodou a zákony, Vodovody a kanalizace