Začala revitalizace vltavské laguny v Komořanech

Aktualizováno 15. září 2013 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Prevence povodní, voda v krajině

221120121944

Praha 12 začala s revitalizací vltavské laguny v Komořanech. Podle místostarostky Evy Tylové je revitalizace laguny součástí rozsáhlého projektu naší městské části s cílem zpřístupnit a lépe využít pro rekreaci břeh Vltavy.

V jeho rámci byla již vytvořena naučná stezka s vodním prvkem pod silničním mostem a byla revitalizována oddechová louka. Podle předpokladů proběhl v srpnu výběr zhotovitele úprav, které zahrnují vyčištění tůně nejblíže ke Komořanům, úpravu jejího okolí a umístění naučných tabulí především na téma významu modřanských a komořanských lagun nebo vody v krajině.

Dále budou v lokalitě umístěny lavičky a odpadkové koše. Na úpravách v terénu v současné době pracuje Ekocentrum Koniklec, které je podle slov zástupkyně starosty Ing. Hany Jandové naším dlouholetým partnerem a v Praze 12 se již podílelo na realizaci více projektů s ekologickou tematikou. „Prosíme návštěvníky komořanských lagun, aby v době trvání prací, plánovaných do 20. září, dbali zvýšené opatrnosti,“ upozorňuje radnice.

Zdroj: Praha 12

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Prevence povodní, voda v krajině