Zábrany na Orlíku ztěžují práce vodním záchranářům

5. srpna 2014 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Podnikání s vodou a zákony

Orlík - DSCN1787

Povodí Vltavy prý ztížilo práci vodních záchranářů na Orlíku. Ipozornilo na to vysílání České televize s tím, že Povodí v zátoce na Radavě nainstalovalo dřevěné zábrany, aby zabránilo lodím parkovat v zákazu. Díky tomu se tam nedostanou ani čluny s první pomocí.

Zábrany z klád jsou přitom špatně viditelné. Minulý týden tu záchranáře překvapily. Ze dne na den neměli kde zakotvit. Nové místo jim nabídl až majitel soukromého mola, lokalita je ale  200 metrů od pláže. Blíž se záchranáři s věcmi nedostanou.

Správce přehrady ale slibuje, že se problémem bude zabývat. Podle mluvčí Povodí Vltavy Michaely Pohůnkové byly zábrany instalovány na žádost Státní plavební správy.“ O problému se záchranáři jsme se dozvěděli koncem minulého týdne. V nejbližších dnech bude svoláno jednání, kde bude tento problém řešen,“ uvedla mluvčí.

Radava tvoří polovinu všech zásahů vodních záchranářů. Jen v letošním roce tu byli každý den minimálně jednou. Žádný vážný úraz ale na největší orlické pláži tento rok zatím řešit nemuseli.

Zdroj: Česká televize, ilustrační foto Naše voda – Nina Havlová

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Podnikání s vodou a zákony, Přehrady a vodní díla, Prevence povodní, voda v krajině