Žabí námluvy a ochrana žab v Krkonoších

20. března 2012 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Rybářství a rybníkářství

žába IMG_6142

Hned dvě akce spojené s žábami pořádá ve dnech 6. až 8. dubna Správa Krkonošského národního parku (KRNAP). Informoval o tom mluvčí KRNAP Radek Drahný.

V sobotu 7. dubna proběhne zoologická exkurze pro veřejnost s názvem „Žabí námluvy“. Sraz účastníků je v 9.30 v Dolních Albeřicích u odbočky na Suchý Důl. „Jarní intimnosti žabího života, praktická pomoc žabím cestovatelům, žabí běh, louka rozkvetlá bělokvětými šafrány, procházka sedmisetletým příběhem Albeřického údolí v Muzeu Vápenka a hra pro děti“ – to je podle organizátorů plánovaná náplň uvedené akce.

Pro ty, kteří se chtějí aktivně zapojit do ochrany žab, je pak určena třídenní brigáda„Zachraňme žáby, zakleté princezny“, která proběhne 6. až 8. dubna. Základní cena činí 566 korun pro dospělého a 488 korun pro „pulce“ – děti do 12 let, a zahrnuje dvě večeře, dvě snídaně, terénní guláš a jeden oběd a program. Sraz účastníků je v pátek na KSEV Rýchorská bouda v 18.30 hodin. Smyslem akce je budování zábran podél cest s cílem zachránit žabí životy a další záchranné akce. V neděli je na programu pletení pomlázek a výroba velikonočních předmětů.

Petr Havel

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Rybářství a rybníkářství