Za znečištění Podolského potoka dostala firma RONAL CR pokutu 150 tisíc korun

22. března 2017 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

ČIŽP - Podolský potok znečištění firma RONAL

Inspektoři z České inspekce životního prostředí (ČIŽP) v Hradci Králové uložili pokutu 150 tisíc korun společnosti RONAL CR s.r.o., která vyrábí litá automobilová kola. Informovala o tom dnes Jana Jandová z tiskového oddělení ČIŽP.

Z provozovny firmy v pardubické části Staré Čívice unikla začátkem srpna 2016 obráběcí emulze do blízkého Podolského potoka. Společnost se tak dopustila porušení zákona na ochranu vod. K úniku závadných látek do dešťové kanalizace došlo z budovy, jejíž část funguje jako myčka vysokozdvižných vozíků na plynový pohon. Kromě mytí těchto vozíků, což je povoleno, tam však zaměstnanci oplachovali i jiná zařízení. Ta byla znečištěná obráběcí emulzí. „Šlo o zjevnou technologickou nekázeň pracovníků, kteří zde čistili různé věci zašpiněné touto emulzí. Dle provozního řádu to však v tomto mycím zařízení bylo zakázáno,“ uvedl Lukáš Trávníček, ředitel Oblastního inspektorátu ČIŽP v Hradci Králové.

Úhyn ryb v důsledku znečištění Podolského potoka inspektoři naštěstí nezaznamenali.

Firma RONAL CR se proti pokutě neodvolala a rozhodnutí tak nabylo právní moci.

Naše voda, dokumentární foto: ČIŽP

 

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Podnikání s vodou a zákony, Rybářství a rybníkářství