Za vjezd motorových vozidel do KRNAP bez povolení hrozí pokuty

13. července 2016 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

kontroly KRNAP - IMGP7887

V minulých dnech se ke strážcům Správy Krkonošského národního parku (KRNAP) připojili policisté z Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje, Odboru služby dopravní policie a společně se zaměřili na provoz motorových vozidel po území KRNAP. Během dvou dnů zkontrolovali 102 automobilů.

Podle mluvčího Správy KRNAP Radka Drahného byla strážní služba zaměřena zejména na provoz motorových vozidel ve východních Krkonoších. Strážci kontrolovali platný doklad k vjezdu na území KRNAP a policisté platnou technickou kontrolu vozidel a u řidičů prováděli dechové zkoušky. Během dvou společných akcí zkontrolovali 102 automobilů a celkem udělili 13 blokových pokut za vjezd na území KRNAP bez platného dokladu k vjezdu.

Společná kontrola bohužel potvrdila, že současný stav provozu motorových vozidel na území KRNAP není uspokojivý. Vozidla jsou často odstavována na nevhodných místech. Značná část vozidel na území Krkonošského národního parku vjíždí bez legálního dokladu k vjezdu. I proto byly sjednány další společné služby obou institucí v Krkonoších.

Naše voda, ilustrační foto KRNAP

 

 

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Voda a naše peněženka