Za měsíc začíná ve vinařském Mikulově Gourmet festival

7. května 2015 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Nápoje a voda v potravinách

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Od  4. června do 7. června 2015 se bude ve vinařském Mikulově konat již  šestý ročník MIKULOV  GOURMET  FESTIVALU. Informovala o tom Lenka Křivánková ze společnosti Mikulovská rozvojová, která je spoluorganizátorem akce. 

Podávaná jídla 6. ročníku festivalu budou připomínkou napoleonských válek na Moravě. Napoleon sám totiž v Mikulově pobýval v prosinci 1805 při přípravě mírové smlouvy po slavné bitvě u Slavkova. V salonku mikulovského zámku společně s vyjednavači poobědval své oblíbené jídlo kohouta na víně. Také jeho vojáci po vítězné bitvě velkolepě slavili a plnými doušky si užívali dary Jižní Moravy. Připravovaná menu jsou proto inspirována kuchyní zúčastněných stran bitvy (Francie, Rakousko-Uhersko, Rusko). Ve vyhlášených restauracích vinařského města se budou opět servírovat lahůdky, které připraví špičkoví kuchaři z národního týmu Asociace kuchařů a cukrářů. Novinkou letošního ročníku je také rozšíření degustačních míst o restauraci Sojka a restauraci na Kozím hrádku. Restaurace na Kozím hrádku bude vytvořena speciálně pro hosty festivalu na vrcholu Kozího vrchu.  Zde byla v 15. století vybudována dvoupatrová dělostřelecká věž s ochozem. Toto pozdně gotické předsunuté opevnění s výhledem na celý Mikulov představuje jedinečnou místní scenérii.

Festival se snaží objevovat a nalézat novou identitu jihomoravské tradiční kuchyně. Díky spolupráci s Národním týmem kuchařů a cukrářů ČR je každý rok nastavena laťka gastronomické úrovně festivalu velmi vysoko. Podle pořadatelů přitom představuje sázka na kvalitu a čerstvé lokální suroviny jedinou správnou cestu, jak gastronomicky pozvednout celý region.

Festivalové menu bude vedle již zmíněné restaurace Sojka a restaurace na Kozím hrádku nabízet pět dalších mikulovských restaurací  –  Hotel  Marcinčák, Hotel Maroli, Zámecká restaurace, restaurace Aquarium Relax a rybí restaurace U lomu Mariánský mlýn.

Další informace o 6. ročníku MIKULOV  GOURMET  FESTIVALU najdete na stránkách www.mgfest.cz.

Naše voda, ilustrační foto Mikulovská rozvojová

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony, Rybářství a rybníkářství