Za dva týdny začíná 2. ročník Mistrovství světa v chytání kaprů juniorů

Aktualizováno 10. května 2016 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

World Carp Katlov 2015

Po úspěšné loňské premiéře proběhne také letos v ČR Mistrovství světa v chytání kaprů juniorů (World Carp Classic Junior 2016), a to ve dnech 23. až 29. května v Katlově. V rozhovoru pro portál Naše voda to potvrdil hlavní organizátor akce, rybář Jakub Vágner.

Také letos bude mistrovské soutěže provázet bohatý doprovodný program, koncentrovaný především do víkendu a zaměřený zejména na rodiny s dětmi. Ty mohou navštívit indiánskou vesnici nebo se naučit základům rybaření od přítomných odborníků, na místě si také bude možné postavit stan a strávit tak v lokalitě oba víkendové dny. Připraveny jsou ukázky psovodů, na místě budou také ornitologové a prezentace zvířat z lesa. Vstup na akci je zdarma.

Loňského ročníku se účastnilo 14 týmů ze Slovenska, Anglie, Nizozemska, Norska, Švédska, Dánska, Německa, Itálie, Polska, Ukrajiny, USA, Maďarska a Rumunska. Velký úspěch zaznamenali i naši rybáři, tým FN Motol skončil na druhém místě, třetí místo pak obsadil tým WCC Family. Největší rybu o hmotnosti 17,8 kilogramů vylovili reprezentanti Anglie. Právě velikost ryb byla hlavním soutěžním parametrem – soutěžícím týmům se do celkového výsledku počítal součet hmotností tří největších ryb. Mistrovství se mohli účastnit junioři ve věku od 14 do 18 let, samotné národní týmy pak byly tvořeny z kapitánů, rybářských hvězd jednotlivých zemí a dvou juniorů.

Premiérový ročník World Carp Classic Junior 2015 navštívilo jen o víkendu zhruba 8 000 lidí.

Naše voda, foto z minulého ročníku: Naše voda – Nina Havlová

 

 

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony, Rybářství a rybníkářství