Z předávání Lednických rybníků je pěkný humbuk

Aktualizováno 1. listopadu 2011 | Rubrika: Podnikání s vodou a zákony , Rybářství a rybníkářství

DSCN1881 vrba ve vodě

Předávání lednických rybníků, které mají mít od příštího roku nového nájemce, se komplikuje. Informuje o tom Mladá fronta Dnes s tím, že firma APH odmítla minulý týden Agentuře pro ochranu přírody a krajiny ČR (AOPK ČR) předat Hlohovecký rybník, na kterém dosud hospodařila.

Agentura na podzim vybrala ve výběrovém řízení nového nájemce soustavy čtyř rybníků – Rybářství Hodonín. Dosavadní nájemci však řízení kritizují, podle nich bylo neregulérní. Otto Vaďura z APH i Roman Osička z pohořelického rybářství, které spravovalo rybník Nesyt, kritizují samotný průběh výběrového řízení. Nejvíce jim vadí finanční aspekt tendru. Podle nich vítěz v 1. kole řízení nenabídl konkrétní částku, nýbrž dovětkem si zajistil, že přeplatí vítěznou nabídku o 10,5 procenta. Osička míní, že to byl podvod.

Navíc APH řeší nesrovnalosti s daty předání. „Nájem mám zaplacený do 30. listopadu, po mně chtěli, abych to předával už v říjnu. To se u nás na dědině nedělá,“ uvedl Otto Vaďura z APH. Agentura pro ochranu přírody postupuje podle mluvčí Karolíny Šůlové ve všem regulérně.

Zdroj: regionální mutace Mladá fronta DNES – jižní Morava

Související rubriky: Podnikání s vodou a zákony, Rybářství a rybníkářství, Statistiky a kauzy