Vzhledem k nedostatku vody se ruší řada vodáckých akcí

10. dubna 2014 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Podnikání s vodou a zákony

málo vody IMG_9614

Pro vodáckou akci „Otevření a sjezd řeky Moravice“ nebude zvýšen průtok a s vysokou pravděpodobností se neuskuteční. Informuje o tom vodácký server raft.cz., s tím, že nejde o jedinou akci, která bude zřejmě díky nedostatku vody zrušena.

Podle informací ze státního podniku Povodí Odry podnik na základě stávající nepříznivé hydrologické situace nesouhlasí s vypouštění vody pro vodáckou akci plánovanou na 19. a 20. dubna 2014 a nebude v uvedeném termínu vypouštět z vodního díla Kružberk vodu pro vodáckou akci „Otevření a sjezd řeky Moravice“. Podle serveru raft.cz rozšíří navíc seznam zrušených akcí díky suchu ještě Kamenice 26.4., v tamní nádrži chybí téměř 1 milion kubíků vody. Vzhledem k tomu, že Josefův Důl je vodárenská nádrž, nemůže být ohrožena její funkce, a proto navýšení průtoku pro závody nebude provedeno. Podle redakce serveru se nicméně mohou uskutečnit závody na Kamenici v plánovaném termínu 26.4. v případě, že by se neočekávaně zlepšil vodní stav.

Zdroj: www.raft.cz, ilustrační foto Naše voda – Nina Havlová

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Podnikání s vodou a zákony, Přehrady a vodní díla, Prevence povodní, voda v krajině