Využití bývalých vodárenských zařízení: Z kolínské vodárny bude rozhledna

Aktualizováno 15. ledna 2015 | Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě , Vodovody a kanalizace

vodar

Zrekonstruovaná kolínská vodárna, do které se město pouští, nabídne stálou expozici na téma technických památek. Navíc začne fungovat i jako rozhledna. O příkladu využití již nevyhovujícího vodárenského zařízení píše Kolínský deník.

Jedná se o dominantu města, stavbu, která je kolínskými občany vnímána jako charakteristická pro město, jako jeden z typických znaků města Kolína. Stavba je zajímavá také z architektonicko-technického pohledu a dnes již nefungující zásobárna vody byla v nedávné době prohlášena kulturní-technickou památkou.

Podle starosty Kolína Víta Rakušana bude výsledkem realizace architektonicky zajímavý, veřejně přístupný objekt, kde bude možné získat historické a technické informace o samotné stavbě věže doplněné tematickými exponáty s tématem vody. Vznikne bezbariérový přístup na první ochoz.

„V horní části průchozího tubusu vodní nádrže by mohly být umístěny 3D modely vybraných staveb Kolína. V horním podlaží bude vyhlídka a u každého směru výhledu informace, jaké další zajímavosti daným směrem existují,“ řekl v rozhovoru pro Deník Rakušan.

Zdroj: Denik.cz, foto: FB Martin Slavík

Související rubriky: Co bychom měli vědět o vodě, Vodovody a kanalizace