Výstava v Prachaticích nabízí snímky úpravny vod a vodojemů

6. ledna 2016 | Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě , Vodovody a kanalizace

Velky Tynec vodojem 1

Zajímavé jihočeské úpravny vod nebo vodojemy si mohou návštěvníci prohlédnout na snímcích v prachatickém městském úřadě, kde začala výstava s názvem Kde je voda slunci blíž. Autorem snímků je fotograf ČTK Slavomír Kubeš, který tím navazuje na sérii Kam slunce nechodí. V ní se v minulosti věnoval focení vodohospodářskému podzemí a odpadní vodě.

„Musím přiznat, že nyní to byla o trochu příjemnější práce. A výstava je tím pádem i voňavější,“ řekl ČTK Kubeš, když porovnával přípravu fotografií na oba cykly.

Návštěvníci výstavy tak mohu nyní na snímcích vidět například studnu Královna na Dačicku, vodojem Vopičák z Českokrumlovska, úpravnu vody Landštejn na Jindřichohradecku nebo historické vodárenské věže v Českých Budějovicích či Dobřanech na Plzeňsku.

Na výstavě, která potrvá do 29. ledna, se podílí provozovatel vodovodní a kanalizační sítě společnost Čevak. „Chceme tím také připomenout objekty, které vybudovali naši předci. Přestože neměli k dispozici dnešní přesné přístroje ani těžkou techniku, jejich díla slouží dodnes. Jsou účelná a navíc i krásná,“ uvedla mluvčí společnosti Jitka Kramářová.

Zdroj: ČTK, ilustrační foto

Související rubriky: Co bychom měli vědět o vodě, Vodovody a kanalizace