Výstava Poodří-krajina mokřadů

28. února 2018 | Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě , Prevence povodní, voda v krajině

poo

V Ostravském začala v pondělí vernisáží výstava nazvaná Poodří – krajina mokřadů.  Probíhat bude až do odvolání. Upozornila na to Agentura ochrany přírody a krajiny ve své zprávě (AOPK).

Fotografie si můžete přijít prohlédnout zdarma v rámci otevírací doby muzea.

Poodří to jsou především lužní lesy, rozlehlé nivní louky, rybníky a tůně, jinými slovy mokřady. V naší republice jich v tomto rozsahu zůstalo zachováno jen málo, a tak není divu, že Poodří bylo vyhlášeno chráněnou krajinnou oblastí.

Uznání se Poodří dostalo v roce 1993, kdy bylo zařazeno mezi mokřady mezinárodního významu v rámci Ramsarské úmluvy. Ta v celosvětovém měřítku slouží k ochraně mokřadních území, která jsou důležitá především pro ochranu ptactva. Výstava fotografií je připomenutím tohoto 25letého výročí.

„Za zprostředkování krás Poodří – krajiny, která je spojena s vodou – děkujeme fotografům, kteří se s námi podělili o své „úlovky“. Uvidíte snímky těchto autorů: Jiřina Chalupská, Lenka Jamnická, Petra Kaštovská, Alena Pončová, Jan Bainar, Petr Blažek, Pavel Boreček, Viktor Fiker, Martin Glatzner, Miroslav Kardačinský, Aleš Neulinger, Petr Szymonik,“ vádí AOPK.

Zdroj: AOPK

 

Související rubriky: Co bychom měli vědět o vodě, Prevence povodní, voda v krajině