Vysočanská estakáda zůstane i nadále uzavřena

31. srpna 2016 | Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě , Podnikání s vodou a zákony

Naše voda 10 760 - auto Vltava plovoucí - IMG_9491

Vysočanská estakáda, na které po přívalovém dešti došlo koncem července k propadu kanalizační stoky, zůstane i nadále uzavřena pro veškerou dopravu. Uvedl to dnes mluvčí Pražských vodovodů a kanalizací (PVK) Tomáš Mrázek.

„Průzkumy ukázaly, že pod komunikací je velmi nestabilní podloží, které neumožňuje bezpečný silniční provoz,“ informoval Mrázek. PVK okamžitě po propadu zahájily práce na rekonstrukci kanalizační stoky, jsou vybudovány tři těžní šachty a vyražen tunel v délce zhruba 15 metrů, ve kterém probíhá její sanace, a to v hloubce sedmi metrů. „O dalším postupu oprav ve Vysočanské ulici budeme jednat s Technickou správou komunikací,“ konstatoval Mrázek.

Havárie kanalizační stoky pod částí Vysočanské ulice nemá žádný vliv na odvádění odpadních vod z této lokality. Odpadní vody byly převedeny do sousedních stok a v místě opravy jsou odpadní vody přečerpávány mobilními čerpadly.

Naše voda, ilustrační foto Naše voda – Nina Havlová

 

Související rubriky: Co bychom měli vědět o vodě, Podnikání s vodou a zákony, Prevence povodní, voda v krajině, Vodovody a kanalizace