Vyšlo březnové číslo časopisu Sovak

24. března 2017 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

závlahy zavlažování zelenina - IMG_0306

Titulní strana čísla měsíčníku Sovak (3/2017) představuje nově vystrojenou čerpací stanici Podmračí pro Skupinový vodovod Benešov – Sedlčany, provozovanou Vodohospodářskou společností Benešov, s.r.o. Informuje o tom web Sdružení oboru vodovodů a kanalizací ČR (SOVAK ČR).

O zkušenostech z přípravy a realizace vodovodního přivaděče Skupinový vodovod Benešov-Sedlčany se dozvíte i v úvodním článku od Rostislava Kasala a Stanislava Typnera z Vodohospodářského rozvoje a výstavby a. s. Letošním mottem Světového dne vody byla Odpadní voda a k této problematice si zájemci mohou přečíst článek od Pavla Punčocháře z Ministerstva zemědělství.

Podrobnou reportáž z konference Financování vodárenské infrastruktury zpracoval Filip Wanner ze SOVAK ČR, Miroslav Kos se ve svém příspěvku věnoval zajímavému tématu farmaceutických látek v čistírenských kalech. V textu od Radky Huškové, předsedkyně odborné komise laboratoří SOVAK ČR se dozvíte, o čem jednala v únoru ve Švýcarsku komise EurEau pro pitnou vodu EU 1. V čísle přinášíme i pravidelný servis krátkých zpráv v rubrice Z regionů. Slovensko od 1. 1. 2017 potkala zásadní změna týkající se vodohospodářského oboru, více se dozvíte v článku Slovensko preferuje centrální způsob čištění odpadních vod.

Zdroj: www.sovak.cz, ilustrační foto Naše voda – Nina Havlová

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony, Vodovody a kanalizace