Výsledky fotosoutěže VODA 2017

31. května 2017 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

Fotosoutěž VODA 2017 - vítězné foto

Sdružení oboru vodovodů a kanalizací ČR (SOVAK ČR) vyhlásilo při příležitosti konání 20. mezinárodní vodohospodářské výstavy VODOVODY–KANALIZACE 2017 jedenáctý ročník fotografické soutěže VODA 2017 na téma Voda ve všech podobách.

Informoval o tom šéfredaktor časopisu Sovak Jiří Hruška s tím, že celkem bylo v soutěži hodnoceno 262 snímků od 63 autorů. Fotografie posoudila šestičlenná odborná porota. Každý z porotců samostatně vyhodnotil fotografie bez uvedení jména autora, určil své pořadí prvních patnácti snímků a přidělil jim příslušné body (1. místo – 15 bodů, 2. místo 14 bodů atd.). Nejvyšší součty bodů od všech porotců pak určily vítěze.

  1. místo (viz foto) a cena 10 000,- Kč: Lucie Mrázová – Cesta
  2. místo a cena 7 500,- Kč: Petr Boček – Davle
  3. místo a cena 5 000,- Kč: Boris Renner – Korálky

Dále porota udělila 5 čestných uznání spojených s cenou 1 000,- Kč.

Čestná uznání získali:

Alena Makovcová – Pokud máte cíl, bariéry neexistují

Boris Renner – …a voda zase poteče

Jan Smekal – Osamocená

Marek Velechovský – I love voda

Jan Watzek – Maják

Všech 262 hodnocených snímků bude umístěno v internetové galerii, na kterou najdete odkaz na stránkách www.sovak.cz. Další informace o fotosoutěži včetně uveřejnění vítězných snímků naleznete v letním dvojčísle 7–8 časopisu Sovak, které vyjde v průběhu srpna.

Zdroj: Jiří Hruška, časopis Sovak, foto Naše voda – Nina Havlová

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Prevence povodní, voda v krajině, Statistiky a kauzy, Vodovody a kanalizace