Vyškov se dočká rekonstrukce kanalizace

Aktualizováno 12. července 2012 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Voda a naše peněženka

100_7897 štola

Severočeská vodárenská společnost (SVS) dokončuje na Lounsku rekonstrukci kanalizace ve Výškově. Informoval o tom dnes mluvčí SVS Jiří Hladík.

Původní kanalizace byla vlivem stáří v nevyhovujícím technickém stavu, nově se proto pro kanalizaci použilo potrubí z polypropylénu (PP) průměru 300 mm v délce 118 metrů. Zároveň jsou přepojeny tři stávající kanalizační přípojky na trase. Rekonstruovaná stoka vedená v původní trase převážně ve veřejné zeleni bude napojena na stávající kanalizační síť. Pouze v místě, kde přechází překopem chodník a místní komunikaci III/2509, bude závěrem realizována obnova povrchů v šíři výkopové rýhy.

Investorem stavby je SVS. Stavba byla zahájena předáním staveniště 21. června 2012. Stavební práce začaly 25. června a mají být podle schváleného harmonogramu dokončeny do 26. července 2012. V oblasti obnovy majetku pro okres Louny je pro rok 2012 naplánováno v této kategorii 14 staveb za celkových 50,9 milionů korun bez DPH.

Podle generálního ředitele SVS Bronislava Špičáka věnuje společnost v letošním roce na obnovu vodohospodářského majetku 60 procent ročního investičního rozpočtu.

Naše voda

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Voda a naše peněženka, Vodovody a kanalizace