Vyražte na víkendové výlovy rybníků

Aktualizováno 24. října 2013 | Rubrika: Nápoje a voda v potravinách , Rybářství a rybníkářství

vylof_baaa

Podzimní výlovy rybníků jsou stále v plném proudu a také nynější nadcházející víkend nabízí řadu zajímavých podívaných. Na některé zvlášť upozorňujeme.
Tak 28.a29. října se bude lovit jeden z největších rybníků na Blatensku, rybník Buzický. Výlov pro návštěvníky i zábavný program včetně prodeje ryb a specialit se koná v pondělí a začíná v 9 hodin. Potrvá do 15. hodin.

Od soboty do pondělí se loví také známý rybník Olšovec v Jedovnici. Připraven je tradičně rovněž program. Jako každý rok si zde budete moci koupit Jedovnického kapra a mnoho dalších ryb z rybníka, jako je amur, tolstolobik a dravé ryby. Zakoupenou rybu  si na místě můžete nechat odborně zpracovat. Kdo má zájem, tak může celý výlov sledovat z hráze rybníka.  Součástí výlovu je i  oblíbený jarmark, kde se můžete podívat „pod ruce“ lidovým řemeslníkům, nakoupit regionální produkty, ochutnat  rybí speciality a prostě příjemně prožít víkend…

Rybářství Kolowrat loví v sobotu a neděli rybník Špinka v Zábrodí u Červeného Kostelce. Při výlovu budete moci sledovat tradiční práci rybářů, prohlédnout si všechny druhy sladkovodních ryb z rybníku v připravených akváriích, ochutnat rybí speciality, koupit si živé ryby přímo z výlovu, zúčastnit se soutěže o živé ryby nebo se osvěžit limonádou, pivem či svařeným vínem. Výlov bude probíhat oba dva dny od 8:00 do 16:00, časy se mohou na základě aktuální situace změnit.

Rybářství Pohořelice bude lovit rybník Vrkoč.

Od neděle 27. 10. až do 1.11. pořádá Rybářství Hluboká výlov jednoho z největších českých rybníků a to Bezdrev.

O sobotě a neděli máte také možnost navštívit výlov velkého rybníka Vavřince u Uhlířských Janovic. I tady máte možnost koupit ryby.
Komplexní přehled letošních podzimních výlovů najdete na portálu http://www.nase-voda.cz/

Naše voda
Související rubriky: Nápoje a voda v potravinách, Rybářství a rybníkářství