Výpadky vody v Blatnici pomůže vyřešit Lipov s Loukou

12. září 2013 | Rubrika: Vodovody a kanalizace

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Před lety zkomplikoval výpadek vody vinařům z Blatnice pod Svatým Antonínkem vrcholící vinobraní. Místní si museli několik dní vystačit s tím, co obec dovezla v cisternách. O případu informoval Hodonínský deník.

Problém, s výpadky vody řešila Blatnice opakovaně. Také proto nakonec tamní zastupitelé rozhodli, že se napojí na vrt Lipova a Louky.

„Na katastru Uherského Ostrohu máme vrty tři. Jeden je obecní, dva jsou Blatinice. V době sucha nebo když se na vrtu něco pokazilo, jsme byli za několik hodin bez vody a museli čekat, až se vše vyřeší,“ potvrdil Deníku dlouhodobé problémy starosta Blatnice pod Svatým Antonínkem Vladimír Hanák.

Blatinici podle vedoucího provozu podniku Antonína Křápka voda ze dvou vrtů dostačuje. Podle starosty Blatnice v obci přibývá podniků, což přináší rozšiřování průmyslové zóny, a tedy i vyšší spotřebu vody. A to je potřeba řešit. „Současné zdroje už nestačí odběr pokrýt,“ dodal Hanák s tím, že proto se obec rozhodla zajistit dostatečné množství vody napojením se na vodovod Louky a Lipova.

Padesát až sedmdesát procent bude brát dál ze svých vrtů a zbytek ze zdrojů Horňáckých obcí. „Vykryje nám to poruchy a špičky,“ dodal Hanák.

Zdroj: Deník.cz

Související rubriky: Vodovody a kanalizace