Výlovy rybníků 2018: Pozvánka na pražské jarní výlovy

Aktualizováno 16. března 2018 | Rubrika: Rybářství a rybníkářství

milicov-vylov2

Většina z nás má výlovy rybníků nejspíš spojené hlavně s podzimem a jeho mlhami, využít se ale dá i chladnějších jarních dní. Na letošní jaro naplánoval Český rybářský svaz výlovy 4 pražských rybníků. Uvedly to Lesy hl. m. Prahy, které se o pražské rybníky starají.

Na přelomu března a dubna tak budete mít skvělou příležitost nahlédnout rybářům pod ruce a do sítí. Začíná se Hořejším rybníkem v Praze 9, po něm následuje Hamerský rybník v Praze 10 a Hornomlýnský rybník v Praze 4 a kvarteto uzavírá rybník Mydlinka v Praze 22. Výlov Hořejšího a Hamerského rybníka navíc obohatíme doprovodným programem pro objednané mateřské a základní školy.

Doprovodným programem zaměřeným na vodní ekosystém s dětmi oslavíme i Světový den vody, který se od roku 1993 každoročně slaví 22. března a vychází tak přesně na den, kdy se s žáky sejdeme u Hořejšího rybníka v Hloubětíně. Ochuzeni ale nebudou ani žáci, kteří o pár dní později dorazí k Hamerskému rybníku v Záběhlicích. Povídat si budeme o významu vody v krajině, o rybářství a rybářském řemesle i o živočiších, kteří v rybníce a kolem něj žijí a dohromady vytvářejí unikátní vodní společenství.

A kdy a kde se s námi a rybáři potkáte?

Datum Nádrž Vodoprávní úřad Poznámka
22. 3. Hořejší rybník Praha 9 doprovodný program pro školy
27. 3. Hamerský rybník Praha 10 doprovodný program pro školy
29. 3. Hornomlýnský rybník Praha 4
5. 4. Mydlinka Praha 22

Zdroj: Lesy hl.m. Prahy

 

Související rubriky: Rybářství a rybníkářství