Výlovy rybníků 2017: V Úštěku lovili rybník Chmelař, kaprů je dost

2. listopadu 2017 | Rubrika: Rybářství a rybníkářství

IMG_2772

V jezeře Chmelař v Úštěku na Litoměřicku se ve středu konal výlov. Desítky tun kaprů míří nejprve do sádek a později do stánků na předvánoční trh.

Kaprů je dostatek, jejich cena oproti loňsku zřejmě příliš neporoste. ČTK to řekl Libor Pitro, jednatel Rybářství Doksy, které výlov zajišťuje.

Na vypuštěné jezero o rozloze 67 hektarů se vydali rybáři časně ráno. Na hrázi připravili nakladač a roztáhli sítě. „Máme jenom mechanický nakladač, jinak je to všechno ruční práce,“ uvedl Pitro. Rybářství, které spravuje rybníky od Jablonného v Podještědí na Liberecku až po Úštěk, si musí najímat brigádníky. „Končit budou výlovy v polovině listopadu,“ řekl jednatel.

Na mrholení a mlhu jsou prý rybáři při výlovech zvyklí, důležitý je výsledek. „Kaprů je dostatek, kvalita standardní,“ zhodnotil Pitro při pohledu do sítí. Vedle tradiční české ryby jsou v jezeře, které patří v létě mezi oblíbené rekreační plochy, amuři či štiky.

„Odhaduji, že cena bude podobná jako v loňském roce, vzroste maximálně o koruny,“ řekl Pitro.

Společnost Rybářství Doksy vznikla v roce 1994 osamostatněním od Státního rybářství Chlumec nad Cidlinou, hospodaří na 42 rybnících s celkovou výměrou 902 hektarů, patří mezi ně i Máchovo jezero. Břehyňský rybník nedaleko Doks a Novozámecký rybník u Zahrádek jsou národními přírodními rezervacemi evropského významu.

Zdroj: ČTK, ilustrační foto

Související rubriky: Rybářství a rybníkářství