Výlovy rybníků 2016: Některé výlovy o víkendu již budou spojeny s programem pro veřejnost

Aktualizováno 29. září 2016 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

vylov-plakat-sadonsky-rybnik

Celkem deset podzimních výlovů rybníků proběhne podle dostupných informací portálu Naše voda o nastávajícím víkendu. Minimálně na dvou místech si přitom mohou návštěvníci na místě zakoupit čerstvě vylovené kousky.

S prodejem ryb na hrázi po výlovu se podle našich informací počítá při výlovu rybníka Blatský v jižních Čechách (ČRS Strakonice), bohatý doprovodný program je pak spojen s výlovem Sadoňského rybníku v Rožmitále pod Třemšínem ve Středočeském kraji. Tam totiž proběhne 1. Myslivecko-rybářská slavnost spojená s prodejem rybích a zvěřinových specialit i živých ryb, soutěžemi pro děti a ukázkami práce sokolníků či výcviku loveckých psů. Zahájení a první zátah v 10.00 hodin, ukončení se předpokládá v 16.00 hodin. Ryby z podzimního výlovu si mohou zájemci zakoupit také na „Rychvaldských rybích slavnostech 2016“, což není přímo výlov, ale společenská akce s doprovodným programem, který začíná v sobotu 1. října od 10.00 na Náměstí Míru v Rychvaldě v Moravskoslezském kraji.

Kompletní a aktualizovaný přehled výlovů rybníků najdete jako hlavní zprávu na úvodní stránce portálu Naše voda, řada z nich ale není určena pro veřejnost. V současné době je v naší databázi výlovů 256 lokalit.

Naše voda, plakát ČRS – místní organizace Rožmitál pod Třemšínem

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Podnikání s vodou a zákony, Rybářství a rybníkářství