Výlovy rybníků 2016: Některé termíny a lokality se mění

7. října 2016 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

vylov-2015

Dalších několik desítek rybníků se bude lovit také o nastávajícím víkendu, v některých případech ale došlo díky počasí ke změnám původně plánovaných termínů výlovů i lokalit.

To se týká například přesunu výlovu rybníku Dlouhá Šlajza z 8. října na 15. října (Rybářství Chropyně), Rybářství Čistá zase na sobotu 8. října přesunulo výlov rybníku Karaska. Také o nastávajícím víkendu by měla být část výlovů spojena s doprovodným programem. Ten je plánován například při výlovu Zákostelského rybníku v Olbramovicích ve středočeském kraji, při kterém slibují rybáři prodej kaprů na hrázi za cenu 60 korun za kilogram, nebo výlovu rybníka v Praze – Kolodějích, který bude kromě prodeje ryb spojen i s dalším občerstvením. Výlov v Kolodějích začíná v 8.00 hodin, s prodejem ryb se počítá zhruba od 10.00 hodin. Jen je třeba vědět, ke kterému z kolodějských rybníků zamířit – výlov se bohužel netýká největšího tamního rybníku v zámecké zahradě, která je poté, co zámek koupil soukromý vlastník, veřejnosti včetně návštěvy zámku uzavřena, ale menšího rybníku na konci slepé ulice Na Mezi.

Z tohoto výlovu pro vás připraví redakce portálu Naše voda fotoreportáž.

Naše voda, ilustrační foto Naše voda – Nina Havlová

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Podnikání s vodou a zákony, Rybářství a rybníkářství