Výlovy rybníků 2015: Na Olomoucku jich bude o víkendu několik

23. října 2015 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

výlov kapr kapři - IMG_4354

O nadcházejícím víkendu mohou lidé navštívit tradiční podzimní výlovy rybníků v Nové Dědině, Hustopečích a Černé Vodě. Informuje o tom olomoucká mutace deníku.cz.

Čerstvé ryby, ale i voňavé pochoutky z nich nabídne výlov Šumvaldského rybníka u Nové Dědiny na Uničovsku. Třídenní akce startuje dnes, návštěvníci se za rybáři mohou vydat vždy od 9 hodin ráno. „Výlov trvá do neděle a v rybníce by měl být kapr, amur, tolstolobik, štika, candát, sumec, lín i pstruh. Živé ryby jsou v nabídce a samozřejmostí jsou i zajištěné služby včetně zabíjení nebo kuchání,“ řekl Zdeněk Horák z Rybářství v Uničově­ v Nové Dědině.

Další výlovy s programem pro veřejnost proběhnou v Hustopečích nad Bečvou –  víkend 24. a 25. října bude patřit slavnostnímu výlovu rybníka Choryně Velká. Hustopečské rybářství Haška nabídne prodej živých ryb i čerstvých rybích specialit. Bude připraveno občerstvení a kolo štěstí. Akce vypukne po oba dny v devět hodin ráno.

Výlov Velkého rybníka u obce Černá Voda na Jesenicku se koná už zítra. Rybáři budou z vody tahat první šupináče v devět, program však bude až do patnácti hodin. Zájemci si budou moci koupit na hrázi čerstvé ryby, vystoupí trubači, pro děti bude připravena lesní stezka i tombola.

Zdroj: denik.cz, ilustrační foto Naše voda – Nina Havlová

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Podnikání s vodou a zákony, Rybářství a rybníkářství