Výlovy rybníků 2015: Fotoreportáž z výlovu Dolanského rybníku

Aktualizováno 29. října 2015 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

úhoř - výlov Dolanský rybník 2015 - IMG_6126

Na výročí vzniku Československa 28, října, se pro veřejnost neotevřely pouze některé běžně nepřístupné prostory v budovách, ale také lokality v přírodě. Například vojenský újezd Boletice na Českokrumlovsku, kde proběhl výlov Dolanského rybníku s doprovodným programem. 

Akci navštívila také redakce portálu Naše voda a připravila z ní pro zájemce tradiční fotoreportáž, kterou najdete na našem facebooku. Foto – klikni zde! Především díky bohatému doprovodnému programu navštívilo výlov podle odhadu ředitele divize Vojenských lesů a statků ČR (VLS) Petra Krále zhruba 1000 lidí, z nichž velkou část tvořily děti. Ty si mohly na místě prohlédnout celou škálu druhů našich sladkovodních ryb a dozvědět se informace o nich a o rybářství jako takovém, stejně tak jako o myslivosti a činnosti myslivců. Zájem dospělých se zase soustředil na vlastní výlov, nákup čerstvě vylovených ryb a ochutnávky pokrmů z nich.

Dolanský rybník se loví jednou za dva roky, a také proto uvízlo v sítích rybářů druhově pestré spektrum ryb. VLS navíc hospodaří na všech svých rybnících polointenzivním způsobem, protože újezd Boletice leží v chráněných šumavských lokalitách. Rybník se rozkládá na ploše 16 hektarů, průměrný úlovek činí více než 10 tun ryb.

Naše voda, foto a fotoseriál Naše voda – Nina Havlová

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Podnikání s vodou a zákony, Rybářství a rybníkářství