Výlovy rybníků 2015: Fotoreportáž Semovice

Aktualizováno 25. října 2015 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Nápoje a voda v potravinách

výlov Semovice 2015 - IMG_5756

Jedním z mnoha výlovů rybníků, které proběhly o posledním víkendu na území České republiky, byl výlov rybníku v Semovicích na Benešovsku, o který se stará Rybářství Líšno. Redakce portálu Naše voda vám z akce nabízí fotoreportáž. Foto – klikni zde!

Samotný výlov začal krátce po sedmé hodině ranní, a kdo přišel včas, mohl se pokochat jedinečnou atmosférou, kdy se nad vodní hladinou povaluje ranní mlha, kterou postupně proráží vycházející slunce. V této souvislosti je výhodou rybníku v Semovicích jeho poloha, je totiž zasazen do okolních lesních porostů, které na samotné hrázi tvoří vzrostlé duby a slunce svítí na celou plochu rybníku. Na své si ale přišli nejen milovníci podzimních přírodních scenérií, ale i ti, kteří se chtěli na hrázi zakoupit čerstvě vylovené ryby – velmi často šlo o téměř trofejní kousky, ať již šlo o štiky, candáty nebo samozřejmě kapry. Návštěvníci mohli také na místě ochutnat smažené kapry, nebo si zazpívat známé lidové písně v podání místní kapely.

Naše voda, foto a fotoseriál Naše voda – Nina Havlová

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony, Rybářství a rybníkářství